شرکت فرانسوی Hutchinson SA has مواد ترموپلاستیک جدیدی اخنراع کرده که ۳۰ الی ۵۰ ٪ سبکتر از مواد معادل آن در شاخه EPDM میباشد.

 

 

این مورد جدید از چندین کامپاند ترموپلاستیک ساخته شده است که برخی از آن ها ترموپلاستیک های جوش خورده بهم و برخی از آنها الاستومر میباشد.این مطلب را Olivier Blottiau مدیر اختراعات شرکت TOTAL SA میگوید.

به گفته این شرکت، دو مورد از این ترکیبات به طور خاص برای استفاده از آب بندی خودرو توسط تیم Hutchinson در ترکیب داخلی طراحی شده است.

Blottiau توضیح داد: ما برند ترموپلاستیک خود را به نام Vegaprene داریم.ما یک بخش اختصاصی برای آن داریم و اگر کیفیت مواد مورد نظر ما را در بازار پیدا نکنیم، تیم ما گریدهای جدیدی را تولید می کنند.

محصول جدید در حال حاضر توسط اولین مشتری Jaguar Land Rover دریافت کرده است: خودرو مدل ، که توسط JLR در سال 2017 راه اندازی شده است، و خودرو I-speed، SUV الکتریکی، که در سال جاری فروخته می شود، از نوار آب بندی جدید استفاده می کنند.

Tristan de Montlivault، معاون وزیر بازرگانی در Hutchinson، انتظار افزایش تقاضا برای محصول جدید وجود دارد، کارخانه های  این شرکت در حال حاضر می تواند در اروپا، NAFTA، آسیا و برزیل تولید کند.

هاچینسون، گفت: De Montlivault، در مراحل نهایی خرید و بحث مهندسی با دو OEM دیگر است، اما هنوز دقیقا مشخص نیست.

 

علاوه بر کاهش انتشار کربن از وسایل نقلیه، این مواد عایق بندی کم وزن مزیت طراحی زیبایی را نسبت به EPDM ارائه می دهد.

با توجه به De Montlivault، پروفیل های “گرمانرم” می تواند سطوح گرین دار را داشته باشد و دارای رنگ پذیری است – یک گزینه مطلوب برای تولید کنندگان است.

یکی دیگر از مزایای، با توجه به Hutchinson، قابلیت پردازش پروفیل های تولید شده با این تکنولوژی است، چیزی که با EPDM های کلاسیک و قطعات فلزی ساخته نمی شود.

با توجه به هزینه ها، طبق گفته de Montlivault، بسته به ویژگی های مورد نیاز، محصول جدید “تنها دارای حاشیه ای” گران تر از محصولات مبتنی بر EPDM است.

********هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع دارای پیگرد قانونی می باشد.*********

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *