1. خانه
  2. مقالات
  3. استفاده آدیداس از مواد بازیافتی

استفاده آدیداس از مواد بازیافتی

This post is also available in: enEnglish

در سال ۲۰۱۸، Adidas بیش از پنج میلیون جفت کفش حاوی ضایعات پلاستیکی بازیافتی را تولید کرد. این شرکت در حال حاضر قصد دارد این رقم را بیش از دو برابر کند. به عنوان نتیجه همکاری بین سازنده محصولات ورزشی و سازمان محیط زیست و شبکه همکاری جهانی Parley برای اقیانوس ها، زباله های پلاستیکی در سواحل مانند مالدیو، قبل از اینکه بتوانند به اقیانوس ها برسند، جمع آوری میشوند . این زباله های پلاستیکی به صورت یک نخ پلیمری تبدیل می شود که یک ماده کلیدی برای کفش های Adidas است. علاوه بر کفش، این شرکت همچنین پوشاک از مواد بازیافتی مانند لیگ قهرمانان را برای باشگاه های بایرن مونیخ و لباس الکساندر زوریه برای Open Australian تولید می کند.

با محصولات Adidas ساخته شده از پلاستیک بازیافت شده، ما به مصرف کنندگان خود واقعی ارزش افزوده را فراتر از نگاه، عملکرد و کیفیت محصول می دهیم، زیرا هر کفش سهم کوچکی برای حفظ اقیانوس های ما است. پس از یک میلیون جفت کفش تولید شده در سال ۲۰۱۷، پنج میلیون در سال ۲۰۱۸، ما قصد داریم تولید یازده میلیون جفت کفش حاوی پلاستیک اقیانوس بازیافت شده در سال ۲۰۱۹ را تولید کنیم.

 

Gil Steyaert یکی اعضای هیئت مدیره اجرایی ، مسئول عملیات جهانی افزود: “پیشرفت در Adidas به مراتب فراتر از پلاستیک بازیافتی است.”ما همچنان به بهبود عملکرد زیست محیطی در تولید محصولاتمان ادامه می دهیم. این شامل استفاده از مواد پایدار، کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و پیشگیری از زباله ها است. در سال ۲۰۱۸ تنها بیش از ۴۰ تن ضایعات پلاستیکی در دفاتر ما فروشگاه های خرده فروشی، انبارها و مراکز توزیع در سراسر جهان بازیافت شده است “.

به تازگی، آدیداس منشور حفاظت از آب و هوا را در کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در Katowice لهستان امضا کرده و توافق کرده است تا میزان انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۳۰ به میزان ۳۰ درصد کاهش دهد. علاوه بر این، آدیدس متعهد به استفاده از پلی استر بازیافت شده در هر محصول و در هر کاربردی که در آن یک راه حل وجود دارد تا سال ۲۰۲۴ شده است. از سال ۲۰۱۶، ادیداس از کیسه های پلاستیکی دیگر استفاده نمی کند.


از آنجا که استفاده از پلاستیک – به عنوان مثال در بسته بندی حمل و نقل – هنوز اجتناب ناپذیر است، آدیداس بر پایه اقدامات تعادل و حمایت از جایگزین های پایدار استوار است. این شرکت در حال حاضر از پلاتفرم نوآوری مد برای بهترین ها با کمک مالی ۱٫۵ میلیون یورو حمایت می کند که به تاثیرات زیست محیطی شرکت  های بسته بندی پلاستیکی مبتنی است. این بنیاد در حال توسعه مواد نوآورانه، با دوام و قابل استفاده مجدد برای صنایع مدرن است.
ترجمه در گروه وب سایت طرحاب پلیمر

کوکاکولا برای اولین بار میزان استفاده‌ از پلاستیک را فاش کرد
شرکت نستله جایزه بازیافت ۲۰۱۹ را از ISRI دریافت کرد