1. خانه
  2. مقالات
  3. اضافه شدن بازوی رباتیک در تفکیک ضایعات

اضافه شدن بازوی رباتیک در تفکیک ضایعات

شرکت بازیافت Tomra Sorting ، در آلمان ، بخشی از گروه Tomra نروژ ، در ژوئن از یک رویداد آنلاین استفاده کرد تا فناوری های مرتب سازی جدید برای چندین برنامه مختلف بازیافت را اعلام کند.

نمایشگاه آنلاین “سمفونی همه نوع” این شرکت شامل رونمایی از دو محصول جدید است – فناوری نسل جدید این شرکت AutoSort و AutoSort SpeedAir — و پیش نمایش محصول دیگری را بنام بازوی رباتیک به نام AutoSort CyBot ارائه داد.

Tomra می گوید ویژگی ربات CyBot آن است و از یک اسکنر AutoSort نسل جدید تشکیل شده است که در کنار سنسور الکترومغناطیسی و بازوی ربات کار می کند.

والریو سما ، معاون مدیرعامل و مدیر تولید محصول می گوید: “افزودن بازوی روبات به سیستم AutoSort بما فرصت های جدیدی را برای برنامه های اتوماتیک در فرایند مرتب سازی ایجاد می کند.” سما می گوید این دستگاه “سطح كنترل كیفیت بالاتری از مواد قابل بازیافت مانند HDPE [پلی اتیلن با چگالی بالا] ، PET [پلی اتیلن ترفتالات] و PP [پلی پروپیلن] پلاستیک را ارائه می دهد.”

سما می گوید که CyBot نشان داده است “بسته به” تعداد موادی که می خواهید مرتب کنید ، “می تواند به بیش از ۷۰ قطعه در دقیقه بردارد”. وی گفت: توان ربات با وزن می تواند به کاربرد بستگی داشته باشد و اینکه آیا بازو به دنبال یک پلاستیک سبک یا یک فلز سنگین تر یا مقوا است.

این شرکت می گوید سیستم جدید AutoSort خود به سنسورهای وسیعی مجهز است و از داده ها برای طبقه بندی اشیاء استفاده می کند. Tomra می گوید ، این دستگاه قادر به جدا کردن موادی است که با استفاده از فن آوری های معمولی جداکردنشان دشوار و حتی غیرممکن هستند.

ربات AutoSort شامل آپشن لیزر Deep جدید نیز است ، که شامل شناسایی شیء است که به منظور ایجاد وضوح مرتب سازی عمیق تر طراحی شده است. هوش مصنوعی (AI) از طریق ویژگی Deep Learning گنجانیده شده است.

فناوری SpeedAir ، که Tomra آن را “مؤلفه دیگری برای دامنه AutoSort Tomra” می نامد ، به منظور جداسازی مواد سبک مانند فیلم های پلاستیکی از یک جریان ترکیبی یا کاغذ اداری از مقوا ساخته شده است. این شرکت می گوید: با استفاده از این فن آوری می توان به “تولید بالاتر و افزایش کیفیت جداسازی” کمک کرد.

فناوری Sharp Eye Tomra به عنوان استاندارد در جدیدترین AutoSort گنجانیده شده است ، که به منظور ارتقاء مرتب سازی و بهبود تفکیک با هدف صرفه جویی در انرژی طراحی شده است.

Fabrizio Radice ، معاون مدیر عامل و رئیس فروش بین الملل گفت: “سیستم AutoSort نسل جدید ما یک پیشرفت فوق العاده مهیج است ، زیرا استفاده از حسگرهای همه کاره و نرم افزار هوشمند باعث می شود تا خواسته های یک مشتری برای برنامه های مرتب سازی فعلی و آینده را برآورده سازیم.

Tomra می گوید این محصول در ابتدا برنامه ریزی کرده بود تا در ماه می در مونیخ در IFAT 2020 ارائه دهد. پس از لغو این رویداد ، این شرکت برنامه های خود را تطبیق داد و در عوض محصولات جدید را با رویداد آنلاین “سمفونی همه نوع” راه اندازی کرد. این مضمون موسیقی “برای منعکس کردن روشی که در آن آخرین نسل AutoSort و محصولات مکمل آن ایجاد سمفونی کاملاً هماهنگ برای مرتب کردن انواع [مواد] با دقت و ظرافت پیشرفته است ، انتخاب شده است.”

تام انج ، رئیس Tomra Sorting Recycling ، هم برای این رویداد آنلاین و هم برای محصولات معرفی شده در آن ابراز شوق و اشتیاق می کنیم. ما از این که رویداد دیجیتال به خوبی پیش رفت ، خوشحالیم. COVID-19 روشهای جدیدی در زمینه برقراری ارتباط را اعمال کرده است ، و به همین ترتیب ما بیش از این خوشحال شدیم که یک پلتفرم دیجیتالی را برای اولین بار با موفقیت امتحان کنیم. “

این مهندس می افزاید: “این پرتاب فرصتی را فراهم آورد تا طیف وسیعی از فناوریهای مکمل ، متصل و کاملاً هماهنگ ما را به نمایش بگذارد که در کنار هم یک سمفونی را ارائه می دهند که قادر به مرتب کردن انواع [مواد] در اجراهای مرتب سازی بی نظیر و با توان و عملکرد چشمگیر است.”

 

 

 

 

 

کاربرد ها و خواص TPE
⁩توافق ارزی میان ایران و عراق در مراحل نهایی است