1. خانه
  2. مقالات
  3. بازیافت پلاستیک های سخت و فیلم در سال ۲۰۱۶ افزایش داشت‎

بازیافت پلاستیک های سخت و فیلم در سال ۲۰۱۶ افزایش داشت‎

This post is also available in: enEnglish

طبق دو گزارش شورای شیمی آمریکا (واشنگتن)، بازیافت پلاستیک های غیر بطری سفت و سخت، کیسه ها و بسته بندی انعطاف پذیر فیلم (که در مجموع به عنوان فیلم شناخته می شود) در سال ۲۰۱۶ به میزان ۱۰ درصد افزایش یافت. بیش از ۱٫۴۶ میلیارد پوند پلاستیکی سخت برای بازیافت جمع آوری شد و ۱٫۳ میلیارد پوند فیلم برای بازیافت جمع آوری شد.

این گزارش در کنفرانس سالانه بازیافت پلاستیک در نشویل تنسی در آمریکا در تاریخ ۱۹ تا ۲۱ فوریه منتشر شد.

بازیافت پلاستیک های سخت
ACC می گوید: گزارش ها همچنین نشان می دهد که رشد چشمگیری در درازمدت در هر دو رده بازیافت پلاستیک ها (پلاستیک سخت و فیلم) وجود دارد. حجم پلاستیک های سخت جمع آوری شده برای بازیافت در سال ۲۰۱۶ تقریبا ۴٫۵ برابر بیشتر از حجم جمع آوری شده در گزارش افتتاحیه ۲۰۰۷ است. علاوه بر این، بازیافت فیلم پلیمری برای ۱۲ سال متوالی رشد کرده است و از سال ۲۰۰۵، زمانی که اولین گزارش جمع آوری شده است، بیش از دو برابر شده است.

استیو راسل، معاون رییس بخش Plastics Division ACC می گوید: “ما خوشحالیم که افزایش بازیافت  فیلم پلاستیکی و پلاستیک های سخت را در سال ۲۰۱۶  شاهد بودیم و رشد چشمگیری در دهه گذشته رخ داده است.” سازندگان پلاستیک آمریكا متعهد به حمایت از رشد بازیافت پلاستیک از طریق زیرساخت و آموزش پیشرفته هستند و اعتقاد بر این است كه این تلاش ها برای حمایت از صنعت در سال های آینده ادامه خواهد یافت. ”

هر دو گزارش نشان دهنده افزایش مواد جمع آوری شده برای بازیافت به میزان تقاضا از بازارهای صادراتی است. ACC می گوید: در نتیجه سیاست چین در سال ۲۰۱۷، که محدود کردن واردات مواد قراضه، از جمله پلاستیک بود ، زنجیره ارزش بازیافت پلاستیک در حال توسعه است تا بازار های پایدار داخلی را تقویت کند تا به افزایش پلاستیک هایی که برای بازیافت نیاز دارند ادامه یابد.

راسل می گوید: “از سرمایه گذاری در تاسیسات بازیافت و فن آوری های پیشرفته تا تعهدات عمومی برای استفاده از پلاستیک های بازیافت شده در محصولات و بسته بندی، ما متوجه تلاش های واقعی سازندگان و کاربران نهایی برای افزایش فرصت های بازار جهانی برای بازیافت پلاستیک در ایالات متحده می شویم.”

فیلم های بازیافتی در ساخت چوب کامپوزیت، فیلم و ورق جدید، محصولات کشاورزی، جعبه، سطل و پالت استفاده می شود.

در حالیکه از بازیافت پلاستیک های سخت در قطعات خودرو، جعبه، سطل، لوله، محصولات چمن و باغ و محصولات تزئینی ساخته شده با دیواره ضخیم استفاده می شود.

فیلم پلاستیکی شامل محصولات انعطاف پذیر ، کیسه و استرچ های تجاری  است که عمدتا از پلی اتیلن ساخته شده است.

گروه پلاستیکهای سخت (rigid plastics)  شامل ظروف غذائی درب ها وان بازوها فنجان و اقلام بزرگ، مانند سطل، چرخ دستی و مبلمان  کارت ها؛ و از ضایعات تجاری مانند جعبه باتری و درام استفاده می شود. همانطور که در سال های گذشته، پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) و پلی پروپیلن (PP) دو رزین بزرگ در این دسته را تشکیل می دهد که به ترتیب ۴۰ و ۳۶ درصد از کل پلاستیک های سخت است که جمع آوری شده اند.

هر دو گزارش فیلم و پلاستیک های سخت بر اساس یک نظرسنجی سالانه در ساونوما، کالیفرنیا انجام شد

بازیافت سپر در آمریکا چالش ها و موفقیت ها
همه چیز در مورد بازیافت باتری های خودرو