1. خانه
  2. مقالات
  3. پتانسیلی در پلی پروپیلن

پتانسیلی در پلی پروپیلن

Envision Plastics، St. Joseph Plastics و PureCycle Technologies LLC شرکت های در ایالات متحده هستند که سعی دارند راه های ابتکاری برای بازیافت پلی پروپیلن (PP) پیدا کنند. به عنوان پیشرفت های تکنولوژی، مارک های جهانی تقاضای خود را برای مواد بازیافتی افزایش می دهند و آگاهی مصرف کنندگان از مشکلات ایجاد شده برای اقیانوسها ، بازاررا برای ادامه رشد و تکامل بازیافت PP مهیا کرده است. بازیافت کننده ها پیش بینی می کند که پتانسیل بازار برای بازیافت PP بسیار عظیم است.


در طول سال ها ، این سه بازیافت کننده و دیگران در حال سفر طولانی برای بازیافت PP، تست و تجاری سازی تکنولوژی جدید داشته انده، و همچنین تلاش برای تولید یک رزین پس از مصرف (PCR) برای استفاده در بسته بندی مواد غذایی و فرآیندهای پیشرفته برای تمیز کردن و گرانول PP

Envision Plastics، مقر آن در Reidsville، کارولینای شمالی، بازیافت کننده ی پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) و PP است. این شرکت همچنین دارای کارخانه West Coast در Chino، کالیفرنیا است.

Tamsin Ettefagh، معاون فروش در Envision Plastics، طی چند سال گذشته تجارب حرفه ای خود در زمینه بازپرداخت پلی اتیلن داشته است،تمرکز بر استفاده از فن آوری بازیافت HDPE مطابق دستورالعمل های اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای بسته بندی مواد غذایی دارد.

Long Recycled Postindustrial PP St. Joseph Plastics، که دارای یک کارخانه آسیاب و یک تاسیسات کامپاند در سنت جوزف، میسوری، و همچنین یک واحد شستشو در Sedalia، میسوری، عملیات خود را برای بازتولید PPC پس از مصرف، با ماموریت برای توجه یه نیازهای مشتری و ایجاد یک زندگی جدید برای محافظت از محیط زیست است. این شرکت یک برنامه ی کلی برای بازیافت زباله هاب مواد غذایی از زباله های محیطی دارد. این محصولات امروزه برای تولید محصولات مصرفی استفاده می شود.

پس از آزمایش تکنولوژی توسعه یافته و مجوز توسط Procter & Gamble (P & G) مبتنی بر سینسیناتی، که گرانول PP شبیه به مواد نو را ارائه می دهد، در اوایل سال ۲۰۲۱ با افتتاح اولین کارخانه تجاری خود در جنوب شرقی اوهایو این کارخانه که قادر خواهد بود ۱۰۵ میلیون پوند PP بازیافت در سال تولید کند، یک قدم به سوی ماموریت PureCycle یا همان بازیافت با خلوص بالا برای عرضه جهانی بازارمی باشد که گفته می شود تقاضای بالایی از طرف مارک های جهانی که تعهدات بسته بندی پایدار را ارائه می دهند، دارد.

تست کردن بازار

پس از سالها آزمایش رزین PP پس از مصرف برای استفاده در بسته بندی مواد غذایی و تولید نتایج مثبتی، Envision Plastics هیچ گونه اعتراضی از FDA در سال ۲۰۱۷ کسب نکرده است. PCR برای ساخت درب بطری های صابون و شامپو استفاده شده.

تامین شرکت های بسته بندی همچنین چالش هایی را برای پردازنده ها ارائه می دهد. Envision در حال کار بر روی تولید رنگ های مختلف PP بازیافتی فراتر از استاندارد سیاه و خاکستری است.

“هر کس که در مورد بسته بندی PP برای بسته بندی میپرسد، می گوید:” اما آیا شما طبیعی یا سفید ندارید؟ا

زمانی که سنت Joseph Plastics متوجه شد که “حجم زیادی” PP پس از مصرف شش سال پیش از طریق برنامه های برنامه ریزی شده جمع آوری شده است، این شرکت تصمیم گرفت که این مواد را علاوه بر مواد پس از تولید، بازیافت کند.

رون مور، مدیر فروش و خرید در St. Joseph Plastics، می گوید: “در ابتدا، ما مطمئن نبودیم که وارد چه چیزی شده ایم.” “حالا ما آن را بهتر درک می کنیم. در حال حاضر ما واقعا در آن خوب هستیم. “

مور می گوید: «پردازش پس از مصرف مواد غذایی نیاز به چندین مراحل اضافی دارد، از پردازش مواد پس از تولید صنعتی. تمیز کردن، خرد کردن و غلطک کردن. سپس PP با استفاده از اکسترودرها و خطوط گرانوله سفارشی ترکیب و دانه بندی می شود.

مور ادعا می کند که ادعای غلط با PPC پس از مصرف این است که این ماده “کثیف و ضعیف” است. او می افزاید: “لزوما چنین نیست. مشتریان ما متوجه شده اند که می تواند در محصولات متنوع زیادی کار کند. حتی در ۱۰۰٪ سطل زباله

PP Pricing* قیمت پلی اتیلن

May 2019

۰٫۵۲ cents

Feb. 2019

۰٫۵۱ cents

Oct. 2018

۰٫۶۸ cents

June 2018

۰٫۶۹ cents

*Average monthly price per pound for off-spec polypropylene as reported by Opis PetroChem Wire. Used with permission.

در طی سالها،شرکت st.josef مزایای استفاده از سطل های زباله جمع آوری شده برای بازیافت را یاد گرفته است.

مور می گوید: “سطل های زباله pp هر بار که بخرم، شبیه اولش است.” “انطباق مواد برای تجهیزات ما و قطعا برای مشتریان ما مهم است. این هنوز هم به اندازه کافی نیست که شما انتظار داشته باشید. “

او اضافه می کند، “تقریبا همه چیز ما در حال حاضر تا حدودی از محتوای PP بازیافتی است . ما در حال تلاش برای انجام بهترین کارها هستیم تا بتوانیم بهترین محصول را به دست آوریم و به محیط زیست کمک کنیم. “

مور می گوید ، در حالی که تقاضا برای PP postconsumer رو به افزایش است و مارک های جهانی بیشتر به خرید مواد علاقه مند هستند ،ولی برای بازگرداندن PP بازیافت شده به بازار هنوز چالش هایی وجود دارد.

وی می گوید: “علاقه به مواد وجود دارد ، اما فعالیت بسیار بیشتری لازم است.” یکی از چالش ها قیمت است. PP بازیافت شده می تواند با پلی پروپیلن نو در قیمت رقابت کند.برای شرکت ها ی بزرگی که برند هستند خیلی مهم است که اگر مواد نو ارزان شود از آن استفاده کنند. الزام به استفاده از مواد نو برای برخی برند ها مهم تر از قیمت می باشد.

در مورد آینده بازار بازیافت PP ، مور می گوید: “پتانسیل بسیار زیاد است. شرکت های با نام تجاری تاسیس شده اند. بسیاری از شرکت های جدید در مرحله تحقیق و توسعه قرار دارند. مصرف کنندگان هرروز تحصیلکرده تر می شوتد ، که در نهایت به استفاده از مواد بازیافتی سوق پیدا میکنند. “

مقیاس کردن

هنگامی که مایک اوتورت ، مدیر عامل شرکت PureCycle Technologies ، به آن شرکت آمد ، وی می گوید P&G “تمایل شدید” به استفاده از درصد بالاتری از محتوای بازیافت شده در بسته بندی خود داشت ، اما کیفیت PP بازیافت شده مسئله ای بود.

اوتورت می گوید: “پلی پروپیلن بزرگترین حجم رزین است که P&G خریداری کرده است ، و آنها اکثراً برای بسته بندی مخصوص مواد غذایی استفاده می کنند ، بنابراین راه حلی که آنها را قادر به استفاده از پلی پروپیلن بازیافت شده کند از اهمیت ویژه ای برخوردار است.” “فقط یک فناوری وجود ندارد که به آنها این امکان را بدهد که بدون ایجاد سازش جدی در ظاهر و کیفیت ، از آنها بیشتر استفاده کنند.”

به عنوان بخشی از مرحله اول عملیات تجاری ، در حال حاضر یک واحد مواد اولیه برای محصولات غذایی ۲۵ میلیون دلاری در حال بهره برداری است. اوتورت می گوید این واحد انواع مختلفی از مواد اولیه خام را از سراسر جهان آزمایش می کند و به PureCycle کمک می کند تا یک سیستم ترکیبی را طراحی کند که با مشخصات مشتریان خود مطابقت داشته باشد.

او می گوید PureCycle تا ۲۰ سال آینده تمام محصولات حاصل از کارخانه تجاری را به بازار پیش فروش کرده است.

ما تمایل بالایی در بازار مشاهده می کنیم که حاضرند بهای ویژه ای برای خرید گرانول های بازیافتی کاملا شبیه مواد نو از لحاط بو و شکل پرداخت کنند.

اوتورت می گوید ، او بیشتر کار خود را صرف کار با شرکت ها برای تجاری سازی فن آوری های نوظهور کرده است. “من فکر می کنم تقاضا کاملاً قوی است و هرروز بیشتر تقویت میشود.”

اوتورت با تأکید بر حرفه خود ، اضافه می کند: “گاهی اوقات جهان کاملاً آماده یک فناوری نیست یا شما پنجره فرصت را از دست داده اید. در حرفه من ، PureCycle شاید بهترین نمونه فن آوری تقریباً در زمان عالی باشد. ما در حال ساختن محصولی تجاری هستیم که بازار در سطح جهانی به شدت از آن بخواهد. “

The author is the digital editor for the Recycling Today Media Group and can be reached at kmaile@gie.net.

۸ دلیل علاقه ما به پلاستیک
عوارض جدید تولید کالاهای «مخرب محیط زیست»