1. خانه
  2. مقالات
  3. تجزیه و تحلیل پلی پروپیلن های ضد خش تا سال ۲۰۲۴ طبق مورد مصرفی در خودرو

تجزیه و تحلیل پلی پروپیلن های ضد خش تا سال ۲۰۲۴ طبق مورد مصرفی در خودرو

فروش  (PP) در سال ۲۰۱۵ ارزشی به میزان ۳٫۴ میلیارد دلار داشت. افزایش استفاده از پلاستیک های مهندسی با توجه به رعایت قوانین سختگیرانه احتمالا موجب افزایش تقاضای بازار می شود. هنجارهای نظارتی شدید، مانند دستورالعمل های اتحادیه اروپا و EPA برای کاهش انتشار کربن باعث شده است که نیاز به کاهش وزن ناخالص خودروها داشته باشیم.

انتظار می رود که عرضه گسترده همراه با خواص برتر موجب افزایش رشد بازار PP می شود. پلی پروپیلن در مختلف از اتومبیل، بسته بندی،ساختمانی و لوازم خانگی استفاده می شود

پلی پروپیلن ضد خش

انتظار میرود بخش خودرویی به عنوان بزرگترین مصرف کننده ترکیبات PP تولید شود و ۵۵٫۳٪ از تقاضای بازار در سال ۲۰۱۵ را به خود اختصاص داده است. ترکیبات پلی پروپیلن به علت تاثیر بسیار بالا در مقاومت در برابر خراش در داخل خودرو به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است. هرچند قیمت نفت خام است که می تواند باعث افزایش رشد PP می شود. قیمت PP به طور مستقیم به قیمت نفت خام وابسته است، زیرا این یکی از مواد خام اصلی است.

به جز استفاده از ترکیبات پلی پروپیلن موجود در داخل خودرو، این ترکیبات می توانند جایگزین مواد سنتی در قطعات خارجی خودرو همانند قطعات داخلی شوند. سیستم (کیسه هوا) یک برنامه کاربردی دیگر است که می تواند دامنه نسبتا خوبی برای این مواد فراهم کند.

با توجه به پیشرفت های اخیر، پیش بینی می شود که پلاستیک ها تا پایان دوره پیش بینی به میزان ۱۸ تا ۲۰ درصد از میانگین وزن ماشین ها را تشکیل دهند. خودروسازان در فعالیت های تحقیق و توسعه برای ایجاد انواع مختلف ترکیبات پلی پروپیلن سرمایه گذاری می کنند که مقاومت و سفتی خراش را تسهیل می کنند و همچنین با مقررات سختگیرانه ای که توسط دستگاه های نظارتی مختلف تنظیم شده است، مطابقت دارد.

“بخش داشبورد بخش پیشرو در ۲۰۱۵ بود”

داشبورد بزرگترین سهم را در سال ۲۰۱۵ به خود اختصاص داده و پیش بینی می شود که از سال ۲۰۱۶ تا سال ۲۰۲۴ در بالاترین رده رشد کند. داشبورد جزء اصلی خودرو داخلی است و از این رو نیازمند مقاومت خوب است. امروزه مصرف کنندگان می خواهند ظاهر وسیله نقلیه خود پس از یک دوره زمانی همچنان خوب بنظر برسد ، و این  را می توان با استفاده از ترکیبات مقاوم در برابر خراش رضایت بخش ساخت.

تقاضای بخش رودری درب در سال ۲۰۱۵ به میزان ۵۶۴۷۰۰ تن بوده است. رودری ، جزءی است که به سمت داخلی درب متصل شده و نیازمند مقاومت خوب و پایداری سطح است. ترکیبات پلی پروپیلن مقاوم در برابر خراش در استفاده از رویه ی درب استفاده می شود، زیراباعث می شود آسان تر مونتاژ شوند و همچنین وزن ساختار آن کاهش یابد.

پلی پروپیلن های ضد خش

انتظار بزرگترین تقاضا PP ضدخش در طول دوره پیش بینی برای شرق آسیا

پیش بینی شده است که آسیا و اقیانوسیه بیش از ۳۵٪ کل درآمد داشته باشد و احتمالا در بیشتر دوره های پیش بینی شده بالاترین میزان CAGR را با ۱۱٫۵٪ افزایش دهد. صنعتی سازی سریع و افزایش جمعیت به رشد اقتصادی در چین و هند کمک کرده است. با رشد اقتصادی، افزایش تقاضای محصول و رشد صنعتی در این منطقه، صنایع عمده مانند ساخت و ساز، خودرو، لوازم خانگی و برق و الکترونیک شاهد رشد سریع بوده است.

تقاضای ترکیبات پلیپروپیلن مقاوم در برابر خراش در طول دوره پیش بینی پایین آمدن مصرف در آمریکای شمالی است و این به دلیل کاهش رشد تولید خودرو در این منطقه میباشد. تقاضا در صنعت خودرو اروپایی را می توان به مقررات سختگیرانه اتحادیه اروپا ربط داد. آلمان، که مرکز اصلی خودرو است، انتظار می رود که بیش از ۲۵ درصد از بازار PP مقاوم در برابر خراش در اروپا را تشکیل دهد.

بازیگران اصلی pp ضدخش مانند Borealis AG، LyondellBasell، A. Schulman Inc.، بر گسترش ظرفیت از طریق M & A و سرمایه گذاری مشترک متمرکز شده اند(joint venturte)

به دلیل حضور تعداد زیادی از بازیگران در سراسر این زنجیره تولید،کامپاند پلی پلی پروپیلن مقاوم در برابر خراش در بازار  خودرو  بین شرکت های مختلف تقسیم شده است. اکثر تولید در این صنعت بر یکپارچگی و ماندن در رقابت با هم جوینت شده اند تا سودآوری بیشتری را به دست آورند و همچنین حضور خود را در بازارهای نوظهور گسترش دهند.

صنعت را می توان با همکاری استراتژیک با تولید کنندگان در سراسر زنجیره ارزش مشخص کرد. شرکت کنندگان در صنعت با کمپاندر ها و قطعه سازان برای ایجاد محصولات جدید با ویژگی های بهبود یافته همکاری می کنند.

بازیکنان کلیدی مانند شرکت Evonik Industries افزودنی های جدید سیلیکونی را برای کاربردهای خودرویی تولید کرده اند که مقاومت دائمی خراش را تحمل می کنند. تولیدکنندگان عمده در عرصه جهانی شامل BASF SE، Borealis AG، Evonik Industries، LyondellBasell، Mitsui Chemicals Inc.،، Sinopec، Sumitomo Chemical Co. Ltd، و غیره می باشند.

رشد ۷۵ درصدی صنعت پلاستیک در بخش خودرو تا سال ۲۰۲۰
زباله های پزشکی چیست؟ تعریف ضایعات پزشکی