1. خانه
  2. مقالات
  3. پنج برند برتر میانگین ۸٪ استفاده از مواد بازیافتی

پنج برند برتر میانگین ۸٪ استفاده از مواد بازیافتی

طبق گزارش جدیدی که برای ردیابی پیشرفت شرکت ها در افزایش استفاده از پلاستیک بازیافت شده استفاده می شود ، رزین بازیافتی درصد کمی از کل پلاستیک های مورد استفاده در Cocacola ، Starbucks و دیگران را تشکیل می دهد.

پنج برند برتر میانگین ۸٪ استفاده از مواد بازیافتی

این پروژه که در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شده است ، با هدف کاهش زباله های پلاستیکی با از بین بردن استفاده غیر ضروری از مواد نو و تغییر به سمت مواد بازیافت شده یا سایر گزینه های پایدار تر؛ و افزایش جمع آوری ، بازیافت و کمپوست پلاستیک.

به طور کلی ، در این گزارش مشخص شد که این صاحبان اصلی مارکهای تجاری در کنار یکدیگر از ۸٪ PCR در مواد بسته بندی پلاستیکی خود از کل ۴٫۲ میلیون تن پلاستیک مورد استفاده یشان ، استفاده کرده اند.

با توجه به ReSource: Plastic ، استفاده از مواد این شرکت به شرح زیر بود:

Keurig Dr Pepper در سال ۲۰۱۸ از ۲۰۸،۰۰۰ تن پلاستیک استفاده کرده است. از این مقدار ، ۹۹٫۷٪ از نظر محتوایی نو و ۰٫۳٪ بازیافت شده بوده است.

مک دونالد در سال ۲۰۱۸ از ۱۵۳۰۰۰ تن پلاستیک استفاده کرده است. از این مقدار ، ۹۸٪ مواد نو، ۲٪ مواد بازیافتی و ۰٫۱٪ Bio based بوده است.

Procter & Gamble از اول ژوئیه ۲۰۱۸ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۱۹ ۶۰۵،۰۰۰ تن پلاستیک استفاده کرده است. از این مقدار ، ۹۳٪ از نظر مواد نو و ۷٪ مواد بازیافت شده بوده است.

Starbucks از ۱ اکتبر ۲۰۱۷ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۸ ۱۹۰،۰۰۰ تن پلاستیک استفاده کرده. از این مقدار ، ۹۳٪ مواد نو ، ۶٪ مواد بازیافت شده و ۱٪ ‌Bio based بوده.

شرکت کوکاکولا در سال ۲۰۱۸ از ۳ میلیون تن پلاستیک استفاده کرده است. از این مقدار ، ۹۰٪ مواد نو، بیش از ۸٪ مواد بازیافت شده ، بیش از ۱٪ “مواد زیست پایدار ” و کمتر از ۱٪ “سایر مواد ‌Bio based ” بوده است.

این گزارش همچنین شامل جزئیات متنوعی در مورد اولویت های فعلی زباله های پلاستیکی و استراتژی های هر شرکت برای بهبود ابتکارات پایداری است. در این گزارش ، رهبران شرکتهای بزرگ این یافته ها را پایه گذاری کارهای خود در سالهای آینده توصیف کردند.

“یافته های گزارش حاکی از اهمیت اهداف بسته بندی و دفع زباله است که ما برای شرکت خود تعیین کرده ایم و دوباره بر اهمیت همکاری تأکید می کنیم.” ما مشتاقانه منتظر گسترش این برنامه امیدوار کننده هستیم و همچنان که این گروه در حال رشد و تکامل است ، یک عضو فعال و مشارکتی هستیم.”

منبع : پروژه ای از صندوق جهانی WWF: بررسی اقدامات شرکت ها در زباله های پلاستیکی” منتشر کرد. این گزارش شامل استفاده از پلاستیک بازیافت شده در سالهای اخیر توسط پنج شرکت است که عضو اصلی پروژه plastic ReSource هستند:چهار شرکت Keurig Dr Pepper, McDonald’s, Procter & Gamble, Starbucks and The Coca-Cola Company.

اشتباهات ذهنی که بهره‌وری شما را پایین می آورد یا از بین می برد
کاربرد ها و خواص TPE