لغو نمایشگاه چایناپلاس ۲۰۲۰ شانگهای

نوشته شده توسط: tarhabpolymer
2 سال قبل
2907 بازدید

به دنبال تعویق اولیه نمایشگاه چایناپلاس از ۲۱ تا ۲۴ آوریل(اردیبهشت) به ۳ اگوست ، ۲۰۲۰ (مرداد) بعلت شیوع ویروس کرونا در چین، سازمان دهندگان Chinaplas ، از تعویق و تغییر به مکانی دیگر به ۱۳ تا ۱۶ آوریل ۲۰۲۱ ، در نمایشگاه بین المللی شنژن در شنژن خبر دادند ، بدین ترتیب پس از سالها نمایشگاه چایناپلاس در سال ۲۰۲۰ برای همیشه لغو گردید. در ۶ آوریل ۲۰۲۰ ، شورای امور خارجه چین بخشنامه ای با عنوان “كنترل بیشتر و اقدامات پیشگیرانه زمان كروناویروس در اماكن اصلی ، یگان ها و گروه ها” صادر كرد. با توجه به “پیشنهادات پیشگیرانه” در بخشنامه ، به وضوح ذکر شده است که انواع نمایشگاه ها باید فعلاً متوقف شود.

چین هم اکنون به طور چشمگیری این ویروس را کنترل کرده اما بدلیل شیوع ویروس در سایر کشورهای جهان و نگرانی چین از احتمال شیوع توسط بازدیدکنندگان و احتمال شیوع موج های بعدی ویروس در چین این کشور تصمیم به ممنوعیت برگزاری کلیه نمایشگاهها در سال ۲۰۲۰ در چین کرده است.

نکته ی جالب انتخاب شهر شنزن در سال ۲۰۲۱ میباشد که امری غیر معمول در رویه ی برگزاری چایناپلاس است. به طور معمول این نمایشگاه یکسال در میان در گوانگژو و شانگهای برگزار میشد اما بیکباره شهر شنزن برای ۲۰۲۱ انتخاب شده که دلیل آن فعلا معلوم نیست.

شنزن در مجاورت گوانگژو واقع است و به شهر تولیدات الکترونیکی چین مشهور است.

برای شرکت کنندگان ایرانی این نمایشگاه جای امیدواری بیشتری برای پرواز به شنزن وجود دارد زیرا هواپیمایی ماهان دارای پرواز مستقیم به این شهر میباشد.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *