1. خانه
  2. مقالات
  3. تصمیم جگوار و لندرور برای استفاده از ضایعات پلاستیک اقیانوسی و دفنی در قطعات داخلی خودرو

تصمیم جگوار و لندرور برای استفاده از ضایعات پلاستیک اقیانوسی و دفنی در قطعات داخلی خودرو

طبق گفته های این شرکت ، در مدل های بعدی جگوار و لندرور از کفپوش ساخته شده با الیاف نایلون اکونیل مشتق شده از مواد بازیافتی در تریم داخلی استفاده خواهد شد.

جاگوار لندرور مستقر در انگلستان در تاریخ ۲۹ سپتامبر اعلام کرد که در حال کار با Aquafil مستقر در ایتالیا است تا از نایلون Econyl خود ساخته شده از زباله های اقیانوس و دفنی برای تولید فضای داخلی نایلون برای وسایل نقلیه خود استفاده کند.

استفاده از ضایعات پلاستیک اقیانوسی و دفنی در قطعات داخلی خودرو

طبق گفته های این شرکت ، در مدل های بعدی جگوار و لندرور ، کفپوش ساخته شده با الیاف اکونیل از پلاستیک بازیافتی صنعتی ، خرده ریزهای پارچه ای تولیدکنندگان لباس ، تورهای ماهیگیری از صنعت کشاورزی و دیگرهایی که در اقیانوس رها شده اند ، ارائه خواهد شد.

تعهد در طراحی فضای داخلی پایدار با استفاده از مواد پایدار و بازیافت شده بخشی از آنچه جگوار لندرور ماموریت خود را Destination Zero می نامند است.

زباله های نایلونی توسط Aquafil از سراسر جهان بازیابی می شود. این شرکت می گوید ، در طی یک سال ، این شرکت ۴۰،۰۰۰ تن زباله را بازیافت می کند ، با فرآیند تولید از بازیافت نایلون ۹۰ درصد مصرف نفت کاهش می یابد. بعلاوه ، به ازای تولید هر ۱۰۰۰۰ تن ماده اولیه Econyl ، ۷۰،۰۰۰ بشکه نفت خام صرفه جویی می شود و از ۶۵،۱۰۰ metric ton معادل انتشارگاز کربن گلخانه ای جلوگیری می شود و این به عدم گرمایش زمین کمک میکند.

در داخل مراکز تصفیه شرکت ، مواد زائد مورد تجزیه و تحلیل ، تصفیه و آماده ارسال به یک کارخانه شیمیایی قرار می گیرند ، جایی که مواد زائد نایلون با استفاده از یک فرآیند تصفیه شیمیایی معروف به دپلیمریزاسیون ، به ماده اولیه اصلی خود شکسته می شود. سپس مواد نایلونی خام به نخ تبدیل می شود که به اكونیل معروف است.

در طول فرآیند ، محصولات جانبی دیگری مانند غیر نایلون ، مواد فلزی یا سولفات مس که برای جلوگیری از رشد گیاهان دریایی در تورهای ماهیگیری استفاده می شود ، حذف شده و برای بازیافت به صنایع ارسال مربوطه ی شوند.

پلیمر نایلونی حاصل از این فرایند شیمیایی عملکردی مشابه مواد پلیمری خام دارد ، که به آن اجازه می دهد تا برای الیاف کفپوش فرش و منسوجات فرآوری شود.

 

آغاز تولید مواد TF-BOPE فیلم برای مواد غذایی دارای بسته بندی منجمد در سابیک
سرمایه گذاری شرکت UKIR در انگلستان در جهت افزایش بازیافت مواد پلاستیک