1. خانه
  2. مقالات
  3. برنامه‌ریزی اتریش برای توسعه فرآیندهای بازیافت پلاستیک

برنامه‌ریزی اتریش برای توسعه فرآیندهای بازیافت پلاستیک

به گزارش طرحاب پلیمر به نقل ازmrcplast.com ، شرکت‌های بوریالیس، تولیدکننده پلی‌الفین و ارما (Erema)، تولیدکننده ماشین‌آلات بازیافت، به‌عنوان دو بازیگر کلیدی صنعت پلاستیک اتریش، به تازگی توافق‌نامه‌ای (LOI) را برای تقویت همکاری‌ها در زمینه توسعه ماشین‌آلات بازیافت امضا کردند.

این دو شرکت، در حاشیه رویدادی در شهر لینتس اتریش، در تاریخ سه‌شنبه چهارم تیرماه، اعلام کردند که در نظر دارند فرآیندهای بازیافت را با هدف افزایش تقاضای بازار برای مواد بازیافتی با کیفیت بالا و پایدار توسعه دهند.

توسعه فرآیندهای بازیافت پلاستیک

به‌عنوان بخشی از این توافق‌نامه، دو شرکت قرار است با اتکا به تخصص بوریالیس در حوزه پلیمرها و دانش ارما در زمینه مهندسی، به ایجاد فناوری‌های توسعه‌یافته و فرآیندهای بازیافت مکانیکی بپردازند.

این توافق شامل اجرای آزمون‌های مشترک (joint tests)، راه‌اندازی‌های آزمایشی (trial runs) و پروژه‌های در مقیاس پایلوت خواهد بود.

بوریالیس و ارما همچنین در نظر دارند تا با طراحی و اجرای راه‌حل‌های عملی و فنی، میزان بیشتری پلاستیک بازیافتی با خواص مکانیکی بالا تولید کنند.

محصولاتی که برای کاربردهای نهایی (high-end applications) مناسب هستند. این دو شرکت همچنین بر سرعت بخشی به فرآیند تجاری‌سازی محصولات متمرکز می شوند. استاندارد‌سازی و هماهنگی خوراک ورودی و ماده بازیافتی خروجی نیز از دیگر حوزه‌های تمرکز آنها تحت این توافق‌نامه خواهد بود.

این رویه امکان توسعه به کارگیری راهکارهای بازیافت محصولات برای کاربردهای نهایی و به‌طور ویژه کالاهای مصرفی روزمره را فراهم می سازد.

۶۰درصد ارز پتروشیمی‌ها برگشت
۸ دلیل علاقه ما به پلاستیک