1. خانه
  2. مقالات
  3. تولید پلیمرهای مشابه مواد نو از پلاستیک های ضایعاتی در یاندل بازل

تولید پلیمرهای مشابه مواد نو از پلاستیک های ضایعاتی در یاندل بازل

LyondellBasell شرکتی پلاستیکی ، مواد شیمیایی و تصفیه با دفتر مرکزی آمریکای شمالی در هوستون ، تولید پلیمرهای با کیفیت نو را از مواد اولیه به دست آمده از ضایعات پلاستیک در سایت Wesseling ، آلمان ، آغاز کرده است.


این شرکت که دفاتر اداری نیز در لندن و روتردام هلند دارد ، می گوید این پلیمرها از طریق تبدیل حرارتی ضایعات پلاستیک ساخته می شوند. طبق گفته LyondellBasell ، مواد اولیه در تأسیسات تولیدی خود به اتیلن و پروپیلن تبدیل شده و سپس در واحدهای پایین دستی به پلی پروپیلن (PP) و پلی اتیلن (PE) تبدیل می شود. این مواد اولیه حاصله از ضایعات پلاستیک به به کاهش CO2 در طول چرخه عمر محصول و کاهش استفاده از مواد اولیه مبتنی بر فسیل کمک می کند.

ریچارد رودیکس ، معاون ارشد مدیر عامل می گوید: “با پیشرفت اقتصاد چرخه ای نیاز به اقدام قطعی دارد و با استفاده مداوم از این مواد اولیه جدید در تولید پلیمرها در مقیاس تجاری ، ما در تلاش هستیم تا زباله های پلاستیکی را از بین ببریم و تغییرات اقلیمی را رفع کنیم. “ما در حال گسترش طیف وسیعی از راه حل های پایدار خود از طریق مارک Circulen و استفاده از محتوای بازیافتی هستیم و به مشتریان خود راهی برای استفاده از پلیمرهای بازیافتی در طیف گسترده ای از برنامه ها ارائه می دهیم.”

مطابق با اعلامیه مطبوعاتی این شرکت ، محصولات ساخته شده از مواد اولیه بازیافتی و تجدیدپذیر توسط LyondellBasell با نام تجاری Circulen به بازار عرضه می شوند و به صاحبان برند امکان بهبود پایداری محصولات مصرفی را می دهد. این امکان تولید پلاستیک های با کیفیت بالا برای کاربردهای کاملاً کنترل شده مانند بسته بندی مواد غذایی و موارد بهداشتی را فراهم می کند. LyondellBasell می گوید تأسیسات تولید این محصولات طبق استاندارد بین المللی پایداری و صدور گواهینامه کربن (ISCC) PLUS تأیید شده اند.

LyondellBasell متعهد شده است تا میزان انتشار CO2 را در عملیات خود در سراسر جهان ۱۵ درصد در هر تن محصول تولید شده تا سال ۲۰۳۰ در مقایسه با سطح ۲۰۱۵ کاهش دهد. این شرکت همچنین قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ سالانه ۲ میلیون تن از پلیمرهای بازیافتی یا تجدیدپذیر تولید و به بازار عرضه کند.

علاوه بر این ، LyondellBasell سال گذشته یک کارخانه آزمایشی را در فرارای ایتالیا سفارش داد تا فناوری بازیافت مولکولی خود را در جایی که ضایعات پلاستیک به مواد اولیه تولید پلاستیک های جدید تبدیل می شود ، توسعه دهد. هدف این است که یک کارخانه بازیافت مولکولی در مقیاس صنعتی ساخته شود ، که باعث رشد بیشتر استفاده از مواد اولیه حاصل از ضایعات پلاستیک برای تولید پلاستیک های جدید می شود.

این شرکت می گوید این پیشرفت ها مکمل فعالیت های LyondellBasell در زمینه بازیافت مکانیکی است. در اینجا ، شرکت مشترک هلندی Quality Circular Polymers (QCP) با نام تجاری Circulen تولید می شود. از این پلیمرها به عنوان مثال در وسایل برقی ، بطری های شوینده و موارد مسافرتی استفاده می شود.

۹ عادت مهم میلیاردرها که باعث ثروت کلانشان شده است
روش تولید گرانول کربنات کلسیم